Kategorie

Producenci

Jedną z wielu gałęzi produkcji japońskiego koncernu Kubota są profesjonalne kosiarki do trawy. Wszystkie maszyny z tej gamy, które zostały wprowadzone na polski rynek, pracują na dwu lub trzycylindrowym silniku Diesla (wyprodukowanym również przez Kubotę). Zostało w nich zastosowanych szereg profesjonalnych rozwiązań, które sprawiają, ze praca nimi jest wydajniejsza i bardziej ekonomiczna. Poniżej kilka z tych zalet:

1. W każdej z kosiarek napęd na noże przekazany jest za pomocą wału kardana ( w kosiarkach benzynowych sa to paski). Znacznie obniża to koszt eksploatacji.

2. Wspomniany wcześniej, ekonomiczny (od 0,5l na godzinę pracy) silnik Diesla z wysokim momentem obrotowym jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o wydajność, szybkość i efektywność koszenia.

3. Duże kosze, połączone z szerokimi kanałami transportu trawy oraz dźwigniami "antyzatkaniowymi", wypełniają się niemal w 100%. Rzadsza częstotliwość opróżniania kosza = większa wydajność i ekonomiczność w przeliczeniu na 1mkw.

4. Wspomaganie kierownicy- ułatwia manewrowanie w trudnym terenie i daje większy komfort operatorowi.

5. Noże z grubej hartowanej stali są odporniejsze na uderzenia w mniejsze kamienie i pozostałości po kretach.

6. Niektóre modele z napędem 4x4 idealnie sprawdzają sie ciężkim pagórkowatym terenie.

To tylko niektóre z zalet, które sprawiają, że kosiarki marki Kubota sa bezkonkurencyjne w swojej klasie. Świadczy o tym także fakt i są to najlepiej sprzedające sie kosiarki na silniku Diesla w USA. Wyprzedzają m.in takie marki jak John Deere oraz Iseki. Szczegółowy opis wszystkich modeli znajdzie Państwo tutaj: kosiarki Kubota

 


Strona głównaStrona główna